POPILA JE TABLETE KOJE MNOGI PIJU, A UJUTRO JOJ JE JEZIK BIO DLAKAV I CRN: Doktori su izdali OPASNO UPOZORENJE!

| 7. Septembra 2018.

Neimenovana 55-godišnjakinja iz St.Louisa probudila se ujutro sa crnim dlakavim jezikom.

 

 

Doktori su poslije ustanovili kako je ovo stanje uzrokovano minociklinom, antibiotikom koji se propisuje protiv infekcije rana.

 

Bizarna nuspojava objavljena je u časopisu New England Journal of Medicine.

Naime, žena je imala saobraćajnu nesreću nakon čega je odmah otišla u bolnicu Sveučilišta Washington u St. Louisu.

 

Dr. Yasir Hamad i dr. David Warren, koji je napisao izvještaj, pokazali su da je pretrpjela “ozbiljnu povredu obje noge”.

 

Dali su joj IV kapljice meropenema, druge antibiotske i oralne minociklin tablete za borbu protiv infekcije rana.

 

Nakon samo sedam dana liječenja, pacijentica je primijetila da joj jezik polako postaje crn. Također je osjećala mučninu i loš okus u ustima.

Crni dlakavi jezik je posljedica nakupljanja mrtvih stanica kože.

 

Ali to se također može povezati sa slabom oralnom higijenom, duhanom, nadraženim ustima i određenim antibioticima, napisali su liječnici.

 

Liječnici su odlučili prestati davati pacijentici minociklin i pozvali su je da pere zube što češće može.

U roku od mjesec dana njezin se jezik vratio svojoj normalnoj boji, objasnio je dr. Hamad i dr. Warren.

Tags:

Category: Narodna medicina

Comments are closed.

Zdravlje Plus